Ti je ketu: Ballina > Aktuale > BENETTON: E ardhmja e miksuar
BENETTON: E ardhmja e miksuar
Java e Modës në Milano e quajtur: “E ardhmja e miksuar” nga Jean-Charles de Castelbajac, paraqet një fazë të re të koleksionit Benetton Vjeshtë/Dimër 2020. Një ditë e tërë përkushtuar modës, shfaqjeve, patinatorëve dhe muzikës që tregojnë se sot jemi më të "Miksuar". Ne jemi hijet e ngjyrave që përzihen në një botë të vetme – pa kufi, pa mure, një bashkim vizionesh dhe ndarjesh, printime kamuflimi dhe ikona popi.

20.02.20. Një datë magjike, e përkryer për të "Ardhmen e Miksuar" të Benetton-it: - një përzierje ngazëllyese, një efekt pozitiv prej fluture që përfshinë krijimtarinë e kreatorit produktiv, nga ana e dritareve të dyqaneve, klientëve, stilit të rrugës dhe mediave sociale. Këtu është freskia e stilit Benetton. "Është modë krijuese bazuar në “demo-lution ", një fjalë e shpikur nga unë, një kombinim "demokratik" dhe "revolucionar", "thotë Jean-Charles de Castelbajac. “Nuk do të jetë mani e përditshme e juaja. Më pëlqeu ideja e një shkëputjeje për ngjarjen e vitit 2020 - shfaqja e modës si një akt i vetëm komunikimi është tepër e thjeshtë për këto kohë. Më pëlqen të tregoj histori - për botën rreth nesh, rreth materialeve, ngjyrave, njerëzve dhe pllenimit të kryqëzuar. Janë 30 modele, 30 manekine dhe një instalim, të gjithë ndajnë një estetikë të zakonshme. Doja të ilustroja fuqinë e komercializimit vizual, i cili gjithmonë ka qenë pjesë dhe ngastër e filozofisë së Benetton-it. "Kjo ngjarje është shumë më tepër sesa shfaqje në pistë: do ju çoj në një botë ku moda, kultura, muzika dhe mediet sociale shkrihen dhe miksohen. Siç shpjegon Jean-Charles de Castelbajac : “Krijuesi i përmbajtjes Goldie Williams do të marrë përsipër profilin tonë të IG-së dhe do të ketë një përvoje ku njerëzit mund të bëjnë foto me pamjet që janë prezantuar dhe do të mund t’i postojnë ato drejtpërdrejt në mediet sociale. Në të njëjtën kohë, muzikanti elektronik Jonathan Fitoussi do të luajë për ne. "

 

Ngjarja u zhvillua në Pelota, Via Palermo, në Itali, një nga vendndodhjet më ikonike të kryeqendrës së modës dhe vendosjes ideale të skenës "E ardhmja sipas Benetton-it", ku të gjitha rrobat u realizuan në një ide të vetme stili. Siç thotë stilisti: - "Është një stil fleksibël, i përbashkët dhe i rrjedhshëm pa ndarje, si kultura e ditës së sotme. Një ndërthurje arti, mode, i muzeumeve dhe rrugëve. Një amalgamë e kamuflazhit dhe printimeve të Mickey Mouse-it, vija të stilit të kolegjit dhe fytyrës Bambi, ngjyrave tona ikonike, hijes super elegante të deveve, printimeve të kafshëve, si dhe disenjet e mikut tim të madh, Keith Haring, një artisti, identiteti i të cilit përshkon vizionin origjinal të Benettonit dhe stili i të cilit ka qenë gjithmonë "i përzier".

  

Brendi vendor Treviso ka festuar ekspertizën teknike prirë nga veshjet trikotazhi të thurura me lurex, të qëndisura, modele jacquard që përfshijnë materialin neopren me dy fytyra, pallto shiu të shtypura dhe eko-lëkurë të butë, si dhe aksesorë të punuar me përpikëri. Sepse, koleksioni Vjeshtë/Dimër 2020 nga Benetton është vërtetë modë për të Gjithë, një stil nomad, i lirë dhe hibrid për ta veshur të gjithë. Për qytetarët e një bote pa mure. Nuk ka të ardhme pa lumturi.

  

@benetton #blendedfuture #benettonfuture #benettonevents

 

© REVISTA TEUTA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

 

#RevistaTEUTA

 

Ju gjithashtu mund të jeni të interesuar në..

 

 

Revista TEUTA
277

Revistë Moderne për Gruan Dhe Familjen
"Revista TEUTA"
Prishtinë, Kosovë

 

 

Të gjitha të drejtat e portalit www. revistateuta.com janë të rezervuara.
Asnjë material, nuk mund të shfrytëzohet, kopjohet, riprodhohet, publikohet në asnjë mënyrë nga ndonjë portal apo ndonjë medium tjeter pa leje të shkruar nga TEUTA.
Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin. COPYRIGHT 2017 TEUTA
Kontakt: info@revistateuta.com  www.revistateuta.com
Prishtinë, Kosovë
 

Mobile Version | Desktop Version