Ti je ketu: Ballina > Aktuale > 6 këshilla për ten ideal
6 këshilla për ten ideal

 


 Po ju sjellim 6 truke me anë të të cilave do të arrini ten ideal pa shumë filozofi:

1. Si të zgjidhet nuanca e qëlluar e pudrës? Merrni pak pudër dhe lyeni në drejtim të qafës. Ideale është ajo nuancë e cila përshtatet plotësisht me tenin tuaj.

2. Mos e përdorni pudrën drejt në lëkurë. Gjithherë nën pudër përdorni serumin ose kremin hidratues.

3. Mos përdorni pa nevojë pudër të tepruar, por së pari parregullsitë mbulojini me korrektor, e pastaj shikohuni në pasqyrë dhe vlerësoni: “a thua vërtet kam nevojë për pudër?” Kështu nuk do të keni prodhim të tepruar në fytyrë, ndërsa fytyra do t’ju duket bukur, shkëlqyese dhe e njëllojtë në tërë sipërfaqen.

4. Dielli është i rrezikshëm për lëkurë, madje edhe kur janë rrezet e para të pranverës. Mbrojeni. Zgjedhje e mirë janë kremrat të tonuara ose BB, me faktorë të lartë, me të cilët mbrohet lëkura nga rrezet UV. Me këto kremra i mbuloni parregullsitë e imëta në lëkurë dhe kështu e arrini pamjen e tenit të njëllojtë.

5. Për efekt të fytyrës së rrezitur këshilltari juaj më i mirë është bronzeri. Përdorni në ato pjesë të fytyrës, të cilat do t’i rrokte dielli - në ballë, faqe, hundë si dhe në qafë dhe dekolte.

 

© REVISTA TEUTA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

#RevistaTEUTA

 

Ju gjithashtu mund të jeni të interesuar në..

 

 

Revista TEUTA
Teuta Magazine

Revistë Moderne për Gruan Dhe Familjen
"Revista TEUTA"
Prishtinë, Kosovë

 

 

Të gjitha të drejtat e portalit www. revistateuta.com janë të rezervuara.
Asnjë material, nuk mund të shfrytëzohet, kopjohet, riprodhohet, publikohet në asnjë mënyrë nga ndonjë portal apo ndonjë medium tjeter pa leje të shkruar nga TEUTA.
Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin. COPYRIGHT TEUTA
Kontakt: info@revistateuta.com  www.revistateuta.com
Prishtinë, Kosovë
 

Mobile Version | Desktop Version